İşitme Cihazı Ayarı

10.02.2022
1.225
İşitme Cihazı Ayarı

İŞİTME CİHAZI AYARI

İşitme cihazı ayarı neden yapılır?

Sizin veya çocuğunuzun işitme cihazlarınıişitme ihtiyacına uygun bir hale getirmek için işitme uzmanı tarafından ayar yapılması gerekmektedir. Bu ilk kullanım aşamasında olduğu gibi zaman içerisinde değişen işitme ihtiyacı veya işitmenin gelişimine bağlı olarak da periyodik olarak tekrarlanması tavsiye edilen bir işlemdir.

 

İşitme cihazlarının teknolojisinde de tıpkı cep telefonları gibi zaman içerisinde iyileştirme ve güncellemeler gelir. Bunları da cihaza aktarabilmek için de işitme cihazları ayarlanır.

 

 

İşitme cihazı ayarı nasıl yapılır?

İşitme cihazı ayarı kullanıcı ile beraber yapılır. İşitme cihazları bilgisayarlara bağlanır.Sadece yetkili satış ve uygulama merkezlerinde bulunan Fitting (programlama) yazılımı ile ayarlanır. Bu işlem odyometrist veya odyolog tarafından yapılır ve ayar sonrası duyma rahatlığınız hakkında görüş istenir.

Bu ayar için periyodik olarak merkeze gelebilmek idealdir, ancak yoğun hayat temposunda bunun olmadığı durumlar veya özel ihtiyacınız halinde merkezimiz uzmanları sizin veya çocuğunuzun cihazına remote (uzaktan) bağlanarak da ayarı yapabilir.

Phonak işitme cihazlarının cep telefonuna indirebileceğiniz uygulaması ile bazı küçük ayarları kendiniz de yapabilirsiniz.

İşitme cihazı ayarı neden önemlidir?

İşitme cihazlarını ilk kullanmaya başladıktan sonra duymadığınız sesleri duymaya başlamanız ile bu yeni duruma alışmak yaklaşık bir iki ay sürer. İşitme cihazlarınızın işitmenize en uygun şekilde ayarlanabilmesi bu alışma sürecinde ve uzun vadede rahat etmenizi sağlar.

İyi yapılmış bir ayar ile rahat bir şekilde çevredeki tüm sesleri işitir ve kelimeleri ayırt edebilirsiniz. Kendi sesinizden rahatsız olmadan iletişim kurabilir ve karşıdakilerinde rahat duyabileceği bir seviyede konuşabilirsiniz.

Klinik İşitme Merkezi’nde Cihaz Ayarı

 

İşitme cihazı ayarı ve işitme yolculuğunuzda memnuniyeti belirleyen en önemli kriter bu hizmetin kalitesi ve işitme uzmanının tecrübesidir. Sizin, sevdiklerinizin veya çocuğunuzun Phonak marka cihaz ayarları merkezimizde veya remote (uzaktan) tecrübeli işitme uzmanımız tarafından yapılır.Ücret talep edilmez.

myPhonak app aracılığı ile işitme uzmanımıza zamandan ve mekandan bağımsız olarak bağlanabilir ve uzaktan ayar hizmetini talep edebilirsiniz.-

Ekibimiz aynı zamanda Phonak uygulama ile telefon üzerinden bazı ayarları kendinizin nasıl yapabileceği hakkında da bilgi verir.Sizinle birlikte kontrol zamanınızı takip eder ve arayarak randevu oluşturur.

İşitme cihazı ayarı hakkında farklı sorularınız için bize ulaşın veya bilgilerinizi bırakın, sizi arayalım

Randevu Formu
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.