Pediatri İşitme Cihazları

15.02.2022
765
Pediatri İşitme Cihazları

Pediatrik İşitme Cihazları

İşitme kaybı yaşayan bir çocuğun ebeveyni olarak, çocukların farklı yaşlarda farklı ihtiyaçları olduğunu ve sesin nicelik ve niteliğini en üst düzeye çıkarmanın her yaş için kıymetli olduğunu anlamanız önemlidir. Çocuklarda işitme kaybı bilişsel, sosyal becerilerden, akademi başarıya, konuşma becerisine kadar her alandaki gelişimini etkilemektedir. Kliniğimiz uzmanları çocuğunuzda işitme kaybı türüne göre en uygun cihazın belirlenmesinden sonrasındaki rehberliğe kadar her adımda yanınızdadır. –Bold kısım çocuklarda işitme kaybı sayfasına gider

Phonak, her etkileşimden en iyi şekilde faydalanacak bütünsel bir yaklaşım benimser ve her çocuğun ihtiyaçlarını karşılayan kullanımı kolay, yüksek performanslı, dayanıklı ve güvenilir işitme çözümlerine sahiptir.

Çocuğunuz için en iyisini istersiniz; merkezimizde Phonak işitme cihazları ile biz de bunu sunuyoruz. Kırk yılı aşkın süredir kendimizi işitme kaybı olan çocukların ihtiyaçlarını anlamaya adadık ve bu, belirli dinleme ihtiyaçlarını karşılayan gerçekten yenilikçi ve sezgisel çözümler geliştirmemize olanak tanıdı. Bu sayede Phonak pediatri alanında en çok kullanılan ve bilinen ürünlere sahiptir.

Phonak pediatrik işitme cihazları:

  • Pediatrik grup için özel olarak üretilen işitme cihazlarıdır
  • Pil kapağı kolayca açılmaz
  • Daha küçük boynuzludur
  • Işıklı uyarı sistemi vardır
  • Yardımcı dinleme sistemlerine uyumludur
  • Su- toz geçirmezlik gibi bir çok dayanıklılık sertifikası vardır.(IP-68)

Gençler için çözümler

İşitme kaybı gençlerin yaşamının farklı yönlerini de etkileyebilir. İşte bu nedenle Phonak gençlerin havalı, sakin ve çevreyle bağlantıda kalmasına yardımcı olacak çözümler tasarladı.

Gençliğe adım atan çocuğunuz fiziksel olarak büyürken sosyal etkileşimleri ve iletişim ihtiyaçları da artar. Kalabalıkta kaybolmak isteyebilir,arkadaşları ile konserlere gitmek veya  sahnede öne çıkıp bir açıklama yapmak isteyebilir. Gençler Phonak’ın işitme çözümleri portföyü sayesinde iletişim açısından her zorluğun üstesinden bağımsız ve havalı bir şekilde gelir.

Phonak Sky Marvel™ teknolojisi

Hayata en iyi başlangıç için çocuk ve gençlere özel tasarımın ve teknolojik yeniliklerin bir kombinasyonudur.

iOS™, Android™ ve Bluetooth® özelliği etkinleştirilmiş telefonlara doğrudan bağlantı sağlar. Ayrıca çeşitli günlük elektronik cihazlara da sorunsuz bir şekilde bağlanır. Dahası da var! Marvel; müzik, video ve telefon aramalarındaki sesleri işitme cihazlarınıza doğrudan aktarabilecek şekilde kablosuz stereo kulaklık görevi görür.

Phonak aynı zamanda yardımcı dinleme sistemleri ile çocuk ve gençler için gürültü ve uzak mesafelerde işitme cihazının performansı arttıran çözümler de sunar.

Klinik işitme merkezinde çocuğunuzun her türlü ihtiyacına uygun işitme çözümleri ve rehberliği ile işitme uzmanlarımız yardıma hazır. Seçenekleri beraber değerlendirmek ve işitme cihazlarını denemek için bize ulaşın veya randevu oluşturun. 

Çocuğunuzun işitme cihazı ile ilgili aşağıdaki rutin kontrolleri yapmanızı tavsiye ederiz.

  • Pilleri günlük olarak LED ışık göstergesi aracılığıyla kontrol edin. İşitme cihazı ile pilli ise gerekli olduğunda zor durumda kalmamak için yanınızda her zaman yedek pil bulundurun.
  • Kulak kalıbının temiz ve kuru olup olmadığını kontrol edin. Kulağa düzgün bir şekilde yerleşmediğinde ötme (feedback) sesi olabilir.
  • Kulak kalıbının yırtılmadığından ya da zarar görmediğinden emin olun. Böyle bir durumda kliniğimize gelin.
  • Küçük çocukların pillerle oynamaması için pil kapağı kilit sistemini kullanın.

Siz ve çocuğunuza yönelik kaynakları keşfedin

Pediyatrik kaynaklarımız, ebeveyn ve çocuklar için işitme yolculuğunun her adımında destek sunar.

Leo’nun dünyası: Sevimli ve cana yakın maskotumuz Leo, çocuğunuzu eğlence dolu bir dünya ile tanıştırır. Leo interaktif kitap App Store ve Google Play’den ücretsiz indirilebilir. Leo boyama sayfalarını ise aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz

Futbol https://www.phonak.com/content/dam/phonak/HQ/en/solution/children/documents/coloring_page_leo_btc_soccer.pdf

Oyun Odası https://www.phonak.com/content/dam/phonak/HQ/en/solution/children/documents/coloring_page_leo_btc_playroom.pdf

The listening room: Konuşma, dil ve dinleme becerilerini geliştirmeye yönelik eğlenceli aktiviteler ve kaynaklar. Hesap oluşturarak giriş yapabilirsiniz – Aşağıdaki linke gider

https://thelisteningroom.com/home?utm_source=phonak.com&utm_medium=wide-teaser&utm_campaign=phonak-b2c

Baby Beats: Erken dinleme becerileri geliştirilmesine yönelik erken dinleme kaynağı. Müzik aktiviteleri ile dolu bir uygulama App Store ve Google Play’den ücretsiz indirebilirsiniz.

Ebeveyn ve çocuklara destek uygulamalar hakkında daha fazla bilgi için bize ulaşın veya kliniğimizi ziyaret edin.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.